Seniorzy

Podopieczni Michała Wilniewczyca rundę jesienną zakończyli na dziewiątej pozycji. W 14 meczach Orzeł zdobył 18 punktów, strzelając 31 bramek, tracąc 37 ( nie wliczamy 3 bramek z wyniku 3-0, który nasz zespół odniósł w meczu z Kujawami Kozy walkowerem)

Aby jednak wyrobić sobie zdanie na temat dyspozycji drużyny należałoby odnieść się do faktu jacy zawodnicy reprezentowali nasz klub w tych rozgrywkach.

Zespół oparty był w 95% na własnych wychowankach, a większość stanowili go zawodnicy poniżej 20 roku życia. W składzie zobaczyliśmy kilku zawodników z rocznika 2004, kilku z rocznika 2003, a w końcówce zadebiutował zawodnik z rocznika 2005.

Wartym odnotowania jest również fakt, iż zespół w kilku meczach nie mógł wystąpić w optymalnym składzie, czego powodem były absencje spowodowane kontuzjami czy pracą zawodową naszych zawodników.

Patrząc na zakończoną rundę z perspektywy wprowadzania do zespołu młodych wychowanków klubu oraz na podstawie ich zaangażowania, możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość tej drużyny.

Bardzo uzdolniona młodzież wsparta doświadczeniem starszych kolegów może w bliskiej przyszłości dać podstawy zespołowi, który będzie liczącym się w naszym regionie.

W rundzie wiosennej do zespołu powinno dołączyć kilku wyróżniających się zawodników z drużyny Juniorów Młodszych ( roczniki 2004-2005), co zwiększy jeszcze rywalizację w drużynie Seniorów.

 

Juniorzy Młodsi

 

Podopieczni Łukasza Rataja, po kilku latach rywalizacji z najlepszymi w naszym województwie ( I liga wojewódzka), ten sezon rozpoczęli w II lidze. Do zawodników z rocznika 2005 dołączyli zawodnicy z 2004.

Celem było połączenie tych roczników oraz ich rywalizacja wśród najlepszych, jednakże przed tym sezonem nastąpiła reorganizacja rozgrywek i stworzona liga wojewódzka okazała się ligą okręgową. Poziom rozgrywek był dramatycznie słaby, oprócz 2 drużyn ( Lider Włocławek i Orzeł Służewo), które rywalizowały ze sobą o awans, reszta stanowiła folklorystyczne tło, czego efektem były wyniki, w których strzelano rywalom po 15,16 czy 20 bramek. Ostatecznie nasz zespół zajął drugą lokatę, za Liderem Włocławek, zdobywając 27 punktów, strzelając 127 bramek, tracąc 17. W rundzie jesiennej zespół dalej rywalizował będzie w II lidze, kilku zawodników wesprze również zespół seniorski, a w dalszej perspektywie większość powinna stanowić o sile tego zespołu.

 

Trampkarze

 

Zespół Kamila Jakóbczaka rywalizował w II lidze wojewódzkiej, po rundzie jesiennej nasz zespół uplasował się na trzeciej lokacie, zdobywając 17 punktów, strzelając 30 bramek, a tracąc ich 17. Stworzony 1,5 roku temu zespół czyni systematyczne postępy stale podnosząc swój poziom sportowy. Trener Jakóbczak podkreśla duże zaangażowanie swoich podopiecznych w czasie zajęć treningowych, podczas których notowana jest bardzo wysoka frekwencja. W składzie drużyny są zawodnicy z roczników 2007, 2008 a nawet kilku z 2009. Bardzo ciekawa i charakterna drużyna, której zawodnicy mogą w dalszej przyszłości przynieść klubowi wiele pociechy i zadowolenia.

 

Młodzicy

 

Trenerem tego zespołu jest Kamil Jakóbczak. Jego podopieczni występowali w tej rundzie w III lidze okręgowej – zajmując trzecie miejsce zdobywając 9 punktów z bilansem bramkowym 22:12. Zespół oparty na zawodnikach z rocznika 2008, do których dołączyli ci 2009 oraz w kilku przypadkach bardzo utalentowani chłopcy z roczników 2010 i 2011. Występy w tej lidze mają stanowić możliwość występów i rywalizacji z innymi zespołami. Trener nie wywierał na zawodnikach presji wyniku, a raczej skupiał się na samej grze, podczas której zawodnicy mieli się uczyć i rozwijać. Rozegrane mecze pokazały, że mamy w tej drużynie zawodników, którzy maja bardzo wysokie umiejętności techniczne, a porażki wynikały z faktu różnicy w fizyczności w stosunku do rywali.

 

Orlicy

 

Zespól od wielu lat prowadzony przez Łukasza Rataja, w składzie którego występowali zawodnicy z roczników 2010, 2011 i 2012. Orlicy w swojej lidze zajęli trzecią lokatę, zdobywając 24 punkty z bilansem bramkowym 46:40. Zaznaczyć trzeba, że chłopcy rywalizowali w większości z zespołami gdzie grali zawodnicy z rocznika 2010. Bardzo utalentowana grupa zawodników, którzy poziomem zaawansowania technicznego oraz zmysłem do gry kombinacyjnej powodowali zachwyt kibiców.

Jak wynika z filozofii naszego klubu, nie są istotne wyniki w drużynach młodzieżowych, ważna jest nauka gry w piłkę oraz podnoszenie poziomu umiejętności. Tak było również w przypadku gry tej drużyny, która postawiła na grę ofensywną i kombinacyjną. Bardzo perspektywiczna drużyna, której zawodnicy mają wszystko aby osiągać sukcesy w przyszłości, a na pewno być dobrymi piłkarzami.

 

 

Dodatkowo klub prowadził treningi dwóch zespołów dziecięcych, którzy przygotowują się do występów ligowych. Oba zespoły trenowały systematycznie, w cyklu dwóch treningów tygodniowo pod okiem Łukasza Rataja. W obu zespołach można zauważyć już potencjał, który systematyczną pracą ma szanse się rozwinąć w fajną przygodę z piłką nożną w naszym klubie.

 

W najbliższej przyszłości w klubie dojdzie do kilku zmian dotyczących poszczególnych drużyn, o szczegółach będziemy informować na bieżąco.

 

 

03 grudnia 2020

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2020/2021

GMLKS Orzeł Służewo

ul. 1000 lecia 1

87-710 Służewo